ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان در مشهد یکی از روش های نوین دندانپزشکی است که به وسیله ی آن می توان دندان های از دست رفته را جایگزین نمود. در این محتوا قصد داریم به ارائه ی خدمات ایمپلنت و آشنایی با ایمپلنت دندان در مشهد بپردازیم. اما در ابتدا قصد داریم به تاریخچه ی کوتاهی در رابطه با ایمپلنت دندان بپردازیم. اولین ایمپلنت در سال ۱۹۶۵ میلادی برای شخصی سوئدی استفاده شد. این شخص دارای مشکل مادر زادی فک و دندان بود که پروفسور اینگوار برنمارک آن را به این شیوه درمان نمود. به این ترتیب شخص پس از اجرای ایمپلنت توانست به طور عادی صحبت کند و غذا بخورد. این ایمپلنت ها تا پایان عمر به همراه شخص بیمار بود و تا آن زمان دچار هیچ مشکلی نشد. از آن زمان به بعد، افراد مختلف در سراسر جهان از این شیوه استفاده نمودند و این روش به یکی از فنون پر کاربرد در علم  دندانپزشکی مبدل شد.

مشاوره آنلاین

رزرو نوبت مشاوره: 09156889500 ارسال پیام در واتساپ

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان در مشهد

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان در واقع یک پایه ی جایگزین برای ریشه های دندان است. این روش یک روش استاندارد برای پر کردن جای خالی دندان های طبیعی افراد است. احتمال موفقیت ایمپلنت ۹۸ درصد است که می توان گفت تقریبا برای تمامی نمونه ها موفقیت آمیز خواهد بود. این پایه ها معمولا از جنس تیتانیوم خالص هستند. چرا که این عنصر سازگار با بدن انسان است و همچنین ماندگاری بالایی نیز دارد. البته عنصر زیرکونیا نیز برای ساخت ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد. پایه ی ایمپلنت دندان شبیه پیچ است. این خاصیت باعث می شود که بتوان پایه را در عمق لثه و تا استخوان فک کاشت. در نتیجه ایمپلنت دندان مشهد به استخوان های اطراف جوش می خورد و موجب حفظ استقامت و نگهداری تاج مصنوعی دندان های جایگزین می گردد. پس از آن اباتمنت و تاج مصنوعی یا بریج روی پایه نصب می شود. از آن جا که ایمپلنت دندان ماندگاری بالایی دارد، از آن به عنوان یک راهکار دائمی برای جایگزین دندان های طبیعی یاد میکنند.

پیشنهاد مطالعه: ارتودنسی در مشهد

ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان در مشهد برای جایگزین دندان های طبیعی، تکیه گاه دندان های مصنوعی متحرک و مینی ایمپلنت در ارتودنسی کاربرد دارد. همچنین ایمپلنت دندان علاوه بر مزایایی که دارد دارای معایبی نیز هست. عوارض جانبی آن مواردی همچون خونریزی، درد، تورم و واکنش به بی حسی است. این موارد پس از گذشت یک ماه از بین خواهند رفت. در غیر این صورت باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین باید از ادغام استاندارد ایمپلنت با استخوان فک اطمینان حاصل نمود. چرا که در صورت شل شدن ایمپلنت باید مجددا جراحی صورت گیرد تا پایه ها بتوانند تاج ها را نگهداری کنند. افرادی با سابقه ی شیمی درمانی و رادیوتراپی احتمال موفقیت کمتری در این روش دارند. همچنین افراد مبتلا به پوکی استخوان و عوارض حاصل از آن نیز باید با مشورت پزشکی قابل اعتماد از این روش بهره ببرند. برای افراد که از داروهای حاوی فسفونات استفاده می کنند نیز این درمان توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که مهمترین مزیت ایمپلنت دندان در مشهد طبیعی به نظر رسیدن آن است.

ایمپلنت دندان مشهد

ایمپلنت دندان درمشهد

مراحل انجام
ایمپلنت دندان

برای انجام ایمپلنت دندان پس از این که امکان سنجی ارائه ی خدمات ایمپلنت صورت گرفت، طی چند مرحله ایمپلنت انجام می شود. امکان سنجی مواردی از قبیل بررسی سلامت دهان و دندان، بررسی عکس ها، بررسی توان استخوان فک و… را شامل می شود. این مراحل عبارتند از:

 1. مرحله ۱: در ابتدا بی حسی تزریق می شود. در مواردی نیز ممکن است بیماران حساس را بی هوش کنند.
 2. مرحله ۲: در صورتی که دندان مورد نظر برای اجرای ایمپلنت دندان در مشهد هنوز کشیده نشده باشد، آن را خارج می کنند.
 3. مرحله ۳: در صورتی که عمق استخوان کمتر از طول پایه ی ایمپلنت باشد، نیاز به تقویت استخوان و پیوند استخوان در این قسمت وجود دارد.
 4. مرحله ۴: پس از این که از عمق استاندارد استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان اطمینان حاصل شد، استخوان فک به وسیله ی دریل مخصوص به اندازه ی ایمپلنت سوراخ می گردد.
 5. مرحله ۵: در مرحله ی بعد پایه ی ایمپلنت در سوراخ کاشته می شود. سپس اطراف آن و جراحت لثه بخیه می شود.
 6. مرحله ۶: مراحل قبل ممکن است در بیش از یک جلسه انجام شوند. اما پس از کاشت پایه ی ایمپلنت باید زمانی بین ۲ تا ۶ ماه را برای ادغام پایه و فک منتظر ماند.
 7. مرحله ۷: در مرحله ی بعد از ادغام کامل فک و استخوان، اباتمنت بر روی پایه ی ایمپلنت دندان در مشهد پیاده سازی می شود.
 8. مرحله ۸: پس از پیچ شدن اباتمنت، روکش مورد نظر برای اباتمنت ساخته و سپس نصب می گردد.

رزرو نوبت مشاوره: 09156889500 ارسال پیام در واتساپ

هزینه ی متوسط برای ایمپلنت دندان در مشهد

هزینه ی کامل ایمپلنت دندان در مشهد به موارد مختلفی بستگی دارد. این موارد عبارتند از: تعداد ایمپلنت دندان، کشور سازنده ی متریال ایمپلنت دندان، جنس روکش و اباتمنت و پایه ی ایمپلنت دندان، درمان های جانبی، هزینه های تقویت استخوان، دستمزد پزشک، هزینه ی دارو ها، تعداد جلسات مورد نیاز، لوازم مورد استفاده و… به این ترتیب با در نظر گرفتن تمامی این موارد هزینه ی ایمپلنت دندان برای هر واحد در حدود ۳ الی ۱۵ میلیون تومان خواهد بود.

ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان مشهد

خدمات ایمپلنت دندان در مشهد

همان طور که در قسمت قبل از ایمپلنت دندان در مشهد گفته شد، این امر در زمره ی خدمات مهم و هزینه بر دندان محسوب می شود. پس باید مراقبت های لازم را از دندان های طبیعی داشت و از نیاز به استفاده از خدمات ایمپلنت دندان جلوگیری نمود. اما در صورتی که نیازمند این امر گشتید، نگران نباشید. چرا که مشهد یکی از کلان شهر های ایران است که در زمینه ی دندانپزشکی خدمات زیادی را به شهروندان خود ارائه می دهد. شما می توانید با توجه به تحقیقات خود در زمینه ی سوابق جراحی و ارائه ی خدمات ایمپلنت توسط پزشک مد نظر، به ایشان مراجعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه: اصلاح طرح لبخند در مشهد

مشاوره ایمپلنت دندان در مشهد

برای تعیین اینکه آیا ایمپلنت دندان در مشهد برای شما مناسب است یا خیر، باید با دندانپزشک یا جراح دهان مشورت کنید. در طول این ملاقات، متخصص دندانپزشکی شما دندان ها و لثه های شما را به طور کامل معاینه می کند و تراکم و کمیت استخوان را ارزیابی می کند. ممکن است شامل سی تی اسکن باشد تا اطمینان حاصل شود که ساختار استخوانی کافی برای قرار دادن ایمپلنت وجود دارد و دقیقاً در کجا باید قرار داده شود.

بر اساس وضعیت بافت های دهان، بهداشت دهان و عادات شخصی و تعهد به پیروی از دستورالعمل های مراقبت های بعدی، دندانپزشک شما مناسب ترین برنامه درمانی را به شما توصیه می کند.

بسته به وضعیت شما، متخصص دندانپزشکی به شما توصیه می کند که کل فرآیند درمان چقدر طول می کشد، چه تعداد ملاقات لازم است و چه انتظاراتی می توانید بعد از هر عمل ایمپلنت دندان داشته باشید. هزینه ها می تواند بر اساس نوع درمانی که انتخاب می کنید متفاوت باشد.

رزرو نوبت مشاوره: 09156889500 ارسال پیام در واتساپ

قبل از ایمپلنت دندان در مشهد

قبل از ایمپلنت دندان در مشهد در نظر گرفته شود، ابتدا باید هر گونه مشکل زمینه ای سلامت دهان را مدیریت کرد. مسائل رایج مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه می تواند درمان را کم اثر کند. استعمال دخانیات می تواند روی استئواینتگراسیون، فرآیندی که در آن ایمپلنت دندانی به استخوان فک متصل می شود، تأثیر بگذارد. هنگامی که دندانپزشک دهان شما را برای درمان به اندازه کافی سالم تشخیص داد، درمان شما می تواند شروع شود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان عملاً از سایر دندان ها قابل تشخیص نیستند. فرآیندی است که در آن ایمپلنت به استخوان فک متصل می شود. ایمپلنت بین شش هفته تا شش ماه طول می‌کشد تا التیام یابد، بعد از این مرحله دندانپزشک شما می‌تواند با قرار دادن روکش یا ترمیم پروتز، عمل را تکمیل کند. ایمپلنت دندان که برای جایگزینی دندان های از دست رفته انجام می شود، می تواند در هر زمانی پس از نوجوانی یا زمانی که رشد استخوان کامل شده است انجام شود.

مراحل دقیق ایمپلنت دندان به شرح زیر است:
 • آماده سازی فک برای ایمپلنت دندان: ایمپلنت دندان معمولاً از یک پیچ تیتانیوم و یک تاج تشکیل شده است. یک سوراخ با قطر کوچک (سوراخ پایلوت) در محل‌های فک بی‌دندان (جایی که دندان وجود ندارد) ایجاد می‌شود تا فیکسچر ایمپلنت تیتانیوم در محل قرار بگیرد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به فک و صورت مانند عصب، دندانپزشک باید هنگام سوراخ کردن و اندازه گیری استخوان فک از مهارت و تخصص بالایی برخوردار باشد.
 • جایگذاری ایمپلنت دندان: پس از حفر سوراخ در محل مناسب فک، به آرامی باز می شود تا امکان قرار دادن پیچ ایمپلنت فراهم شود. پس از قرار گرفتن در محل، بافت اطراف لثه روی ایمپلنت محکم می‌شود و یک پیچ محافظ در بالای آن قرار می‌گیرد تا محل بهبود یابد و استخوان‌سازی ایجاد شود. پس از حداکثر شش ماه بهبودی، دندانپزشک شما ایمپلنت دندان را باز می کند و یک اباتمنت (که تاج یا جایگزین دندان مانند را نگه می دارد) وصل می کند. هنگامی که اباتمنت در جای خود قرار گرفت، دندانپزشک یک روکش موقت یا نهایی می سازد. گاهی اوقات می توان تاج نهایی را در همان روزی که اباتمنت قرار داده می شود ساخت.این فرآیند زمانی تکمیل می شود که تاج موقت با تاج نهایی جایگزین شود.

 

ویدیو جراحی لثه برای
کاشت ایمپلنت دندان

هشدار! ویدیو ممکن است برای شما آزار دهنده باشد.

مراقبت بعد از
ایمپلنت دندان در مشهد

پس از کاشت ایمپلنت دندان در مشهد، حفظ عادات بهداشت دهان و دندان به اطمینان از سلامت ایمپلنت دندان کمک می کند. عدم استفاده از نخ دندان و مسواک زدن می تواند منجر به شکست درمان شود. اگر ایمپلنت و نواحی اطراف آن به درستی تمیز نشوند، ممکن است عفونت کند. سیگار کشیدن نیز باعث خرابی ایمپلنت می شود و باید پس از انجام ایمپلنت دندان از آن اجتناب شود.

پس از عمل جراحی، کمی ناراحتی در دهانتان احساس می شود. ممکن است تورم لثه و صورت شما و همچنین خونریزی و کبودی جزئی در محل ایمپلنت رخ دهد. داروهای مسکن برای تسکین هر گونه درد یا ناراحتی بعد از عمل ایمپلنت دندان در مشهد، تجویز می شود. برای پنج تا هفت روز پس از جراحی، رژیم غذایی شما باید به غذاهای نرم محدود شود. در صورت وجود بخیه، برای برداشتن باید به پزشک مراجعه کنید. با این حال، برخی بخیه های جذب میشوند و نیازی به برداشتن ندارند. اگر به درستی از ایمپلنت دندان مراقبت شود، می تواند برای تمام عمر در جای خود باقی بماند.

انواع ایمپلنت دندان

بیش از 60 شرکت تولید کننده ایمپلنت دندان وجود دارد. در نتیجه، دندانپزشکان گزینه های زیادی برای شناسایی درمان مناسب با نیازهای خاص بیمار دارند. با این حال، توجه داشته باشید که اگر توسط یک دندانپزشک تحت عمل ایمپلنت قرار می گیرید، سپس به دندانپزشک دیگری برای ترمیم مراجعه می کنید، دندانپزشک جدید ممکن است تجربه محدودی در مورد اجزای مواد استفاده شده توسط دندانپزشک قبلی داشته باشد یا به آنها دسترسی نداشته باشد.
ایمپلنت دندان معمولاً بر اساس نوع روشی که برای قرار دادن آنها استفاده می شود، به دو روش دسته بندی می شوند: دو مرحله ای و تک مرحله ای.

پیشنهاد مطالعه: ونیر کامپوزیت چیست؟

ایمپلنت دندان دو مرحله ای:

روش دو مرحله ای شامل جراحی برای قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک و بستن (بخیه) بافت لثه است. چند ماه پس از بهبودی، یک جراحی جزئی برای چسباندن اباتمنت و ترمیم موقت انجام می‌شود.

 • ایمپلنت‌های آندوستال (Endosseous): در استخوان فک قرار می‌گیرند، آندوستال رایج‌ترین نوع مورد استفاده برای ایمپلنت دو مرحله‌ای هستند. ایمپلنت‌های آندوستال عمدتاً به‌عنوان جایگزینی برای بریج یا پروتز متحرک قرار می‌گیرند، شامل انواع پیچی (رزوه‌دار)، انواع سیلندر (صاف) یا تیغه‌ای هستند.

ایمپلنت دندان تک مرحله ای:

روش تک مرحله ای شامل قرار دادن ایمپلنت بزرگ تری در فک است، به طوری که روی استخوان فک قرار گیرد و در سطح بالایی با بافت لثه قرار گیرد، پس از آن بافت لثه بسته می شود (بخیه می شود) و از استخوان فک خارج می شود. کلاه درمانی ایمپلنت قابل مشاهده است. در نتیجه، پس از چندین ماه بهبودی، می توان اباتمنت و ترمیم موقت را بدون نیاز به جراحی جزئی برای نمایان شدن سر، متصل کرد.

 • ایمپلنت‌های ساب پریوستئال: در داخل بافت لثه روی استخوان فک قرار می‌گیرند، امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیر پریوستال ها در درجه اول برای نگه داشتن پروتزهای مصنوعی در بیماران با ارتفاع ناکافی استخوان استفاده می شود.

سوالات متداول ایمپلنت دندان در مشهد | دکتر سـیمـا ثنایـی

1ایمپلنت دندان چیست؟
ایمپلنت دندان پایه های تیتانیومی کوچکی هستند که جایگزین ریشه دندان های از دست رفته می شوند و در طی یک عمل جراحی جزئی در مطب دندانپزشکی انجام می شود، در استخوان فک شما قرار می گیرند. پس از اینکه ایمپلنت در استخوان فک شما قرار گرفت، یک تاج دندان وصل می شود. در برخی موارد، ایمپلنت باید چندین ماه قبل از تاج گذاری با استخوان ترکیب شود.
2چند دندان را می توان با ایمپلنت دندان جایگزین کرد؟
می‌توانید یک دندان، چند دندان یا همه دندان‌های خود را با ایمپلنت جایگزین کنید. حتی به یک ایمپلنت برای هر دندان نیاز ندارید و تنها دو ایمپلنت می‌توانند از یک پروتز متحرک پشتیبانی کند، در حالی که چهار ایمپلنت می‌تواند مجموعه کامل و دائمی از دندان‌های بالا یا پایین را فراهم کنند.
3معایب ایمپلنت دندان چیست؟
مشابه هر عمل جراحی دهان، احتمال عفونت، درد و التهاب وجود دارد. با این حال، اثرات منفی ایمپلنت دندان در مشهد کم هستند و در صورت وقوع معمولا جزئی هستند. دندانپزشک در مورد اینکه چگونه می توانید از بروز خطرات جلوگیری کنید به شما مشاوره می دهد.
4 ماندگاری ایمپلنت ها چقدر است؟
ایمپلنت ها تاریخ انقضا ندارند. اگر با مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و پیروی از توصیه های دندانپزشک به درستی از آن ها مراقبت کنید، ایمپلنت های دندان می توانند مادام العمر دوام بیاورند. در حالی که دندانپزشک شما نمی تواند موفقیت مادام العمر ایمپلنت را تضمین کند، آنها می توانند پیشنهادات و دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از دندان ها به شما ارائه دهند.
5چگونه از ایمپلنت دندان خود مراقبت کنم؟
یکی از دلایل مفید بودن ایمپلنت دندان این است که به مراقبت خاصی نیاز ندارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دندان های خود را به طور معمول مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و برای تمیز کردن و معاینات منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان در مشهد بسیار قوی‌ و بادوام‌ هستند و یک راه حل دائمی برای کسانی است که دندان های خود را از دست داده اند. اگرچه گزینه‌های ترمیمی زیادی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته وجود دارد، اما هیچ کدام از نظر عملکردی مانند ایمپلنت دندان موثر و بادوام نیستند.
ایمپلنت نیاز به مراقبت‌های دقیق دهان و دندان بازدید منظم دندانپزشکی دارند. برای تمیز نگه داشتن ایمپلنت، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن همچنان ضروری است. پس از دریافت ایمپلنت، ویزیت های دوره ای برای نظارت بر ایمپلنت، دندان ها و لثه ها برای اطمینان از سالم بودن آنها توصیه می شود.

از دست دادن دندان فقط به معنای لبخند بدون دندان نیست. فضا خالی بین دندان ها می تواند غذا خوردن و صحبت کردن را سخت کند. با گذشت زمان، دندان های دیگر می توانند از هم تراز خود خارج شوند و باعث بایت ناهموار شوند. فک درد و حتی منجر به از دست دادن استخوان می تواند بشود. مهم است که دندان های از دست رفته را جایگزین کنید، چه با یک وسیله متحرک مانند دندان مصنوعی یا چیزی دائمی تر مانند ایمپلنت دندان در مشهد.

دکتر سیما ثنـایی

دندانپزشک زیبایی در مشهد

٠٥١٣٦٠٨٨٦٩٦


ایمپلنت دندان در مشهد، دندان های مصنوعی هستند که جایگزین دندان های از دست رفته می شوند. ایمپلنت جایگزینی دائمی برای دندان های از دست رفته است . ایمپلنت اغلب به جای پروتز یا بریج استفاده می شوند زیرا بیشتر شبیه دندان های واقعی هستند. همچنین ایمپلنت ها نسبت به سایر گزینه ها دوام بیشتری دارند. اگر در مورد ایمپلنت دندان یا سایر خدمات دندانپزشکی زیبایی که دکتر سیما ثنایی ارائه می دهند سؤالی دارید، امروز با ما تماس بگیرید تا زمان مشاوره خود را تعیین کنید.

فک بدون دندان (از دست دادن همه دندان ها) از نظر روانی، عملکرد منفی بر بیماران می گذارد و سلامت کلی و کیفیت زندگی را کاهش می دهد. متداول ترین روش های جایگزینی کل مجموعه دندان ها عبارتند از: پروتزهای متحرک(دندان های مصنوعی)
با این حال، این روش قدیمی مشکلاتی را ایجاد می کند: جابجایی در هنگام صحبت کردن، مشکل در غذا خوردن و صحبت کردن، نیاز به تمیز کردن منظم و نگهداری مناسب دارد، معمولاً ظاهری صاف و مصنوعی می دهد و نیاز به تعویض دوره ای دارد.
پیشرفت در درمان های دندانپزشکی و پروتکل های بهبود یافته، ترمیم های ایمپلنت دندان در مشهد را انقلاب کنونی برای جایگزینی دندان های از دست رفته در دندانپزشکی کرده است. ایمپلنت دندان امروزه بسیار محبوب شده و موثرترین راه برای جایگزینی کل دندان ها هستند.

مزایای ایمپلنت دندان در مشهد:

 • ایمپلنت دندان بسیار مشابه دندان های طبیعی هستند
 • ایمپلنت دندان ثابت و محکم هستند
 • به صورت مادام العمر کار میکنند
 • بدون خطر جابجایی
 • حفظ استخوان فک
 • نیاز به نگهداری کمتر نسبت به دندان مصنوعی
 • جایگزینی فوری که زیبایی و عملکرد را بازیابی می کند
 • به حداقل رساندن زمان درمان
 • ایمپلنت ها همزمان با کشیدن دندان کاشته می شوند

قبل از ایمپلنت دندان در مشهدبعد از ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان در مشهد جایگزینی برای ریشه دندان طبیعی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود و نتایج فوق العاده ای را برای بیمار فراهم می کند. به زبان ساده، ساختاری پیچ مانند ساخته شده از تیتانیوم است و نیاز به یک جراحی ساده برای قرار دادن داخل استخوان دارد. به دنبال آن دندان از دست رفته با روکش رنگی دندان که معمولاً از سرامیک، زیرکونیا یا تلفیقی از فلز و سرامیک ساخته می شود، جایگزین می شود.

در کل، ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی به نظر می رسد، احساس می شود و عمل می کند. از ایمپلنت می توان برای جایگزینی یک یا چند دندان استفاده کرد. مزیت ایمپلنت در این واقعیت نهفته است که افرادی که از “دندان های خالی” یا “دندان های مصنوعی” ناراضی هستند، می توانند “دندان های ثابت” با استفاده از ایمپلنت دندان در مشهد داشته باشند.

چگونه متخصص ایمپلنت دندان مناسب در مشهد را انتخاب کنیم؟

ممکن است از بیماری لثه، پوسیدگی دندان یا دندانهای خالی رنج ببرید. در تمام این موارد، کاشت ایمپلنت دندان در مشهد معمولاً یکی از بهترین اقدامات است. این که آیا شما امیدوار به جایگزینی یک دندان خالی هستید، بدون شک، کاشت ایمپلنت دندان یک تصمیم مهم در زندگی است.
ایمپلنت های دندان هم به دلایل سلامتی و هم از نظر زیبایی، سرمایه گذاری عالی هستند، مورد بسیار مهم در این امر انتخاب متخصص ایمپلنت دندان مناسب است. با این حال، فرآیند کاشت ایمپلنت دندان در مشهد می تواند هم از نظر فیزیکی و هم از نظر مالی مسئله قابل توجه باشد. بنابراین، انتخاب متخصص ایمپلنت دندان مناسب برای این سرمایه گذاری مادام العمر مهم است.

نحوه انتخاب یک متخصص در ایمپلنت دندان:
تجربه گسترده در ایمپلنت دندان
بیماران باید از انجام ایمپلنت دندان در مشهد توسط دندانپزشک با سابقه ناکافی خودداری کنند. در حالی که آموزش در این زمینه کاملا ضروری است، با این حال هیچ جایگزینی برای تجربه عملی وجود ندارد. پس، علاوه بر داشتن دانش کافی و آموزش مناسب، برای یک متخصص دندانپزشکی بسیار مهم است که حداقل چندین سال تجربه در کاشت دندان داشته باشد.
ارائه مراقبت های دندانی
ایمپلنت دندان هر چقدر هم که خوب باشد، راه حلی برای مشکلات سلامت دهان نیست و برای هر بیمار توصیه نمی شود. علیرغم اینکه ایمپلنت های دندان اغلب به عنوان بهترین راه حل طولانی مدت برای ترمیم دندان در نظر گرفته می شوند، این روش مطمئناً با خطرات خاصی همراه است.

یک متخصص ایمپلنت دندان در مشهد به جای اینکه ناآگاهانه جراحی ایمپلنت را توصیه کند، زمانی را صرف بررسی دقیق و بررسی همه گزینه‌ها با هر بیمار در مورد روش‌های ترمیم دندان‌های او می‌کند و شما را در انتخاب بهترین درمانی که می توانید دریافت کنید، بسته به نیازهای دندانی منحصر به فرد، سلامت دهان، ترجیحات شخصی، بودجه و سایر عوامل راهنمایی می کند.

سابقه خوب و نظرات مثبت فراوان
خواندن نظرات بیماران قبلی می تواند در انتخاب متخصص ایمپلنت دندان در مشهد بسیار مفید باشد. بهترین متخصصان نمونه کارهای زیادی خواهند داشت که می تواند در قالب عکس های قبل و بعد و همچنین مستندات بیمارانشان باشد. نمونه کارها را در وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی دندانپزشک جستجو کنید یا اگر نمی توانید به صورت آنلاین پیدا کنید به کلینیک آنها مراجعه کنید.

همچنین، نظرات بیماران را به صورت آنلاین جستجو کنید تا از کیفیت درمان و مراقبت آنها مطلع شوید. بدیهی است که داشتن نظرات منفی زیاد یک پرچم قرمز است، اما رتبه‌بندی‌ها و نظرات آنلاین به‌طور باورنکردنی بی‌نقص هستند، به‌ویژه اگر در سایت خودشان یا صفحات رسانه‌های اجتماعی پست شده باشند. هیچ کس کامل نیست، بنابراین یافتن نظرات مثبت و منفی از متخصص ایمپلنت دندان، واقع بینانه تر است و فقط به نسبت بررسی های خوب به بد توجه کنید.

موقعیت مکانی مناسب و فضای آرامش بخش
انجام ایمپلنت دندان در مشهد معمولاً مستلزم مراجعه چندباره به دندانپزشکی است. این بازدیدها شامل مشاوره اولیه، جراحی، طراحی و قرار دادن ترمیم نهایی ایمپلنت و چکاپ است. بنابراین، بهتر است دندانپزشکی را انتخاب کنید که کلینیک آن در مکانی امن و راحت باشد.

به یاد داشته باشید که ایمپلنت دندان شامل جراحی است، بنابراین مهم است که آن را در مکانی انجام دهید که برای شما آرام باشد، این به کاهش اضطراب و استرس شما در کل فرآیند کمک می کند.

هزینه مناسب و گزینه های پرداخت انعطاف پذیر
شکی وجود ندارد که ایمپلنت دندان روش درمانی عالی هستند، اما انجام آن ارزان نیست. به طور طبیعی، ایمپلنت دندان در مشهد نسبت به سایر کارهای دندانپزشکی مانند دندان مصنوعی هزینه بیشتری دارند، اما به خاطر داشته باشید که هر اندازه هزینه می کنید، خدمات دریافت خواهید کرد.

متخصص ایمپلنت دندان می تواند یک برنامه درمانی معقول و برنامه پرداخت هزینه را به صورت ماهیانه برای شما فراهم کند. به عنوان آخرین نکته در مورد هزینه ها، مهم است که از قضاوت دندانپزشکان بر اساس نرخ آنها خودداری کنید. بلکه بر اساس معیارهای دیگری که اشاره شد، دندانپزشک خوب ایمپلنت دندان در مشهد انتخاب کنید.

ایمپلنت دندان در مشهد را برای چه کسانی و تحت چه شرایطی می توان اجرا کرد؟

در ناحیه ای که برای عمل ایمپلنت دندان در مشهد در نظر گرفته شده است، استخوان فک باید دارای ارتفاع و عرض کافی برای احاطه ایمپلنت باشد. در صورت عدم وجود استخوان کافی می توان عملیات مقدماتی را برای آماده سازی ناحیه مربوطه انجام داد. کیفیت استخوان موجود یکی دیگر از عوامل موثر بر موفقیت ایمپلنت است. برای انجام ایمپلنت دندان در مشهد کافی است که استخوان رشد خود را کامل کرده باشد. محدودیت سنی بالایی وجود ندارد. ایمپلنت را می توان برای هر کسی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار است استفاده کرد.

منبع: دکتر سیما ثنایی

2 Comments

 1. پرستو احمدی گفت:

  هزینه ایمپلنت دندان چقدره؟

  • دستیار دندانپزشک گفت:

   هزینه ایمپلنت دندان بر اساس کارهایی که باید روی دندان ها یا لثه های هر فرد انجام بشه و با توجه به تعداد دندان ها متفاوته پس باید حتما یک معاینه انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

٦٩٦ ٠٨٨ ٣٦ - ٠٥١