قیمت ارتودنسی دندان در مشهد

قیمت ارتودنسی دندان در مشهد: در ارائه ی خدمات ارتودنسی دندان فاکتور های مختلفی برای تعیین قیمت ارتودنسی دندان مطرح است.

برای مثال نوع ارتودنسی که با توجه به نیاز و کاربرد انتخاب می شود بسیار در میزان هزینه  ارتودنسی دندان موثر است. علاوه بر این، در یک نوع ثابت از ارتودنسی، متریال به کار رفته در ساخت آن و کشور سازنده نیز در تعیین هزینه نقش دارند.  اما هزینه حدودی ارتودنسی دندان در مطب خانم دکتر سیما ثنایی در مشهد از 24 میلیون تومان است که به صورت اقساط ماهیانه در طول درمان امکان پرداخت وجود دارد.

 

ارتودنسی در مشهد، ارتودنسی دندان در مشهد

ارتودنسی در مشهد، ارتودنسی دندان در مشهد

 

ارتودنسی درمشهد

ممکن است یک فرد بیش از حد بایت، زیر بایت، ازدحام بیش از حد دندان ها، دندان های کج یا ناهماهنگی فک داشته باشد که می تواند باعث مشکلات خوردن یا گفتار شود. در چنین مواردی، ارتودنسی دندان توصیه می شود تا به آرامی موقعیت دندان ها را تغییر دهند تا صاف تر و هم ترازتر شوند. اگر فرد بخواهد لبخند بهتری داشته باشد، می توان از ارتودنسی برای اهداف زیبایی نیز استفاده کرد.

در واقع ارتودنسی یک روش درمان برای نا هنجاری های فک و دندان است که احتمال موفقیت آن در عموم موارد بسیار بالا است. در مواردی نیز نیاز به جراحی پیش از انجام ارتودنسی وجود دارد.

ارتودنسی مشهد

ارتودنسی مشهد

ارتودنسی اقساط مشهد

ارتودنسی اقساط مشهد: با توجه به هزینه سنگین ارتودنسی دندان برای برخی از هموطنان، مطب دکتر سیما ثنایی شرایط پرداخت اقساطی برای درمان ارتودنسی را در نظر گرفته است، با توجه به زمان بر بودن درمان ارتودنسی، شما میتوانید بخشی از هزینه ارتودنسی را در ابتدا و مابقی هزینه را به صورت ماهیانه پرداخت نمائید. برای اطلاع دقیقتر از هزینه و نحوه اقساط ارتودنسی مشهد با ما تماس بگیرید.

انواع روشهای ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان در واقع به ۶ شیوه انجام می شود. در ادامه به هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت:

 1. ارتودنسی دندان به صورت ثابت: این نوع ارتودنسی همان طور که می توان از نام آن تشخیص داد به صورت ثابت انجام می شود. یعنی در هنگام درمان با این روش، نمی توان ارتودنسی ها را از دهان خارج نمود. در این شیوه براکت ها به وسیله ی مواد مخصوصی به دندان ها چسبانده می شوند. سپس میان آن ها به وسیله ی سیم و کش های رنگی یا شیشه ای اتصال برقرار می شود. از این شیوه معمولا برای شرایط های پیچیده ی فک و دندان استفاده می شود. همچنین از موثر ترین روش های ارتودنسی است.
 2. ارتودنسی دندان به صورت متحرک: این روش از ارتودنسی برای موارد ساده تر درمان است. در این روش با گرفتن قالب از فکی که نیاز به درمان دارد، یک پلاک تهیه می شود. شخص می تواند در هنگام خوردن یا آشامیدن این پلاک را از دهان خارج کند.
 3. ارتودنسی دندان به صورت دیمون: این نوع ارتودنسی ها تقریبا مشابه با ارتودنسی های ثابت معمولی هستند. با این تفاوت که براکت های دیمون دارای مقاومت بالا تری هستند. به این ترتیب مانند بریس های معمولی مرتبا شل نمی شوند. در نتیجه نیاز به مراجعه ی کمتری به کلینیک پیش می آید. همچنین تمیز کردن این براکت ها نیز راحت تر از براکت های ثابت معمولی است.
 4. ارتودنسی دندان به صورت نامرئی: این نوع ارتودنسی با نوعی پلاستیک شفاف و مخصوص ساخته می شود که در هنگام قرار گرفتن بر روی دندان ها مشخص نمی شود. به این ترتیب می توان درمان را بدون وجود ارتودنسی های واضح انجام داد. همچنین بریس های ارتودنسی نامرئی را می توان در هنگام خوردن و آشامیدن از دهان خارج نمود. البته هزینه ی این نوع ارتودنسی نسبت به دیگر انواع ارتودنسی بالا تر است.
 5. ارتودنسی دندان به صورت فانکشنال: این نوع ارتودنسی ها نوعی از درمان نا هنجاری های فک هستند. از پلاک های ارتودنسی فانکشنال برای هدایت رشد فک استفاده می شود. این ارتودنسی نوعی ارتودنسی متحرک محسوب می شود.
 6. ارتودنسی دندان به صورت لینگوال: در این نوع ارتودنسی براکت ها به جای نصب بر روی دندان ها، به پشت دندان ها نصب می شوند. به این ترتیب می توان گفت که ارتودنسی لینگوال نوعی ارتودنسی ثابت نامرئی است.
ارتودنسی در مشهد

ارتودنسی در مشهد

بهترین نوع ارتودنسی دندان چیست؟

گزینه های زیادی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، زمانی که به ارتودنسی در مشهد فکر می کنید باید بدانید که کدام نوع درمان به شما نتایجی را می‌دهد که می‌خواهید و کدام یک برای دندان‌های شما مناسب‌تر است. دندانپزشک گزینه های مناسب را با شما بررسی می کند و به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که بهترین درمان ارتودنسی دندان در مشهد برای شما چیست.
بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد آماده ملاقات با شما برای ایجاد برنامه درمانی شما می باشد. شروع کار ساده است، لبخند جدید شما با یک مشاوره شروع می شود.

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

مراحل انجام ارتودنسی دندان

برای ارائه ی خدمات ارتودنسی دندان توسط پزشک متخصص، پس از این که دندان های شخص مورد ارزیابی قرار گرفت و نیاز به انجام ارتودنسی دندان و نوع ارتودنسی دندان مشخص شد، طی چند مرحله این فرآیند طی خواهد شد. همچنین در ابتدا برای امکان سنجی انجام ارتودنسی نیاز به عکس برداری از فک و دندان های مراجعه کننده وجود دارد. مراحل انجام ارتودنسی به شرح زیر می باشند. توجه کنید که این مراحل برای هر نوع از ارتودنسی متفاوت خواهد بود:

 • در مرحله ی اول باید از دندان و فک مراجعه کننده قالب گیری شود. به این ترتیب اندازه و قالب مورد نظر برای ارتودنسی معین می شود. در صورتی که ارتودنسی مد نظر نامرئی باشد، پس از قالب گیری، این ارتودنسی برای شخص آماده خواهد شد و قابل استفاده خواهد بود.
 • در صورتی که ارتودنسی دندان ثابت باشد، مرحله ی دوم چسباندن بریس ها به دندان است. این بریس ها از جنس فولاد زنگ نزن هستند که به وسیله ی چسب های شفاف و مخصوصی به دندان ها چسبانده می شوند.
 • در مرحله ی بعدی از ارتودنسی دندان، براکت ها به وسیله ی سیم هایی به نام آرچ وایر به یکدیگر متصل می شوند.
 • پس از این که مراحل اصلی ارتودنسی دندان صورت گرفت، مراحل دیگری بنا به نیاز مراجعه کننده در روند درمان صورت می گیرند. استفاده از ورسس و الاستیک، استفاده از فنر فورسس، استفاده از بایت پلیت، استفاده از ریتینر و… در این زمان انجام می شود.
ارتودنسی در مشهد، ارتودنسی دندان در مشهد

ارتودنسی در مشهد، ارتودنسی دندان در مشهد

چه کسانی می توانند ارتودنسی انجام دهند؟

درمان ارتودنسی فقط برای نوجوانان نیست، زیرا دندان ها را می توان در هر سنی جابه جا کرد. در واقع، تعداد بیشتری از بزرگسالان برای بهبود ظاهر و سلامت لبخند خود به درمان ارتودنسی می پردازند. دندانپزشک می تواند ارزیابی کند که آیا درمان ارتودنسی برای شما مناسب است یا خیر.

ارتودنسی در مشهد چقدر طول میکشد؟

درمان ارتودنسی در مشهد زمان بر است. مدت زمان بستگی به سن، جدیت شما، مشکل و روش درمانی مورد استفاده در ارتودنسی دارد. به طور کلی شامل مراجعه به دندانپزشک به طور منظم در طی چند ماه تا چند سال. ارتودنسی دندان بزرگسالان بیشتر از کودکان یا نوجوانان طول می کشد. اکثر مردم برای حدود 2 سال از بریس استفاده می کنند.
ممکن است زمانی که بریس های خود را برای اولین بار قرار می دهید و زمانی که قرار می گیرند، برای مدتی احساس ناراحتی کنید تنظیم شده. کمی طول می کشد تا به براکت ها عادت کنید و آنها می توانند لب ها و گونه های شما را اذیت کنند.

مراقبت از ارتودنسی دندان

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مناسب برای افرادی که بریس دارند به دلیل ایجاد پلاک اهمیت بیشتری دارد می تواند به راحتی در اطراف لبه های بریس های شما ایجاد شود. اگر این پلاک به درستی تمیز نشود، ممکن است لکه های سفید یا قهوه ای روی سطح مینای دندان شما ظاهر شود و این علائم ممکن است دائمی باشند.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن با بریس بیشتر طول می کشد. مهم است که به درستی مسواک کنید، دندانپزشک ارتودنسی دندان در مشهد نکاتی را در مورد نحوه مسواک زدن و نحوه نخ دندان کشیدن به شما آموزش می دهد. والدین باید بر فرزندان خود نظارت داشته باشند تا از تمیز کردن دندان ها و بریس های خود به خوبی اطمینان حاصل کنند و از توصیه های دندانپزشک یا ارتودنتیست خود پیروی کنند.

اگر بریس دارید، از خوردن خوراکی های سفت، غذاهای چسبناک مانند آدامس یا تافی اجتناب کنید، سیم ها را منحرف می کند و حتی بریس ها را از روی دندان هایتان می کشد. در صورت بروز هر یک از این مشکلات، باید بریس های خود را توسط دندانپزشک ارتودنسی در مشهد تعمیر کنید.

اگر کش ها از براکت جدا شوند، یا سیمی بیرون زده و لب یا گونه شما را آزار می دهد، همیشه با دندانپزشک ارتودنسی دندان تماس بگیرید تا بریس های شما در اسرع وقت بررسی شود. مشکلاتی که رفع نشوند می توانند باعث طولانی تر شدن درمان شوند.
پیشنهاد مطالعه: لمینت دندان چیست؟

ارتودنسی در مشهد

لبخند تا آخر عمر همراه ما خواهد بود و اولین برداشتی است که به مردم می دهیم. دندان‌های ما دارایی‌های ما هستند و لبخندهای سالم و صاف می‌تواند به ما کمک کند تا در تعاملات روزانه خود احساس اعتماد به نفس داشته باشیم. شروع زودهنگام برای ارتودنسی دندان در مشهد حیاتی است. همچنین اصلاح هم ترازی دندان ها در سنین پایین به کیفیت بهتر زندگی کمک می کند.
ارتودنسی در مشهد یکی از منحصربفردترین روش هایی است که برای زیبایی دندان استفاده می شود و در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

سوالات متداول ارتودنسی در مشهد | دکتر سـیمـا ثنایـی

1ارتودنسی دندان چیست؟
ارتودنسی یک حوزه تخصصی دندانپزشکی است که از بریس برای بهبود ظاهر کلی با صاف کردن دندان ها استفاده می کند. هدف از درمان ارتودنسی اصلاح موقعیت فک و عملکرد دندان های کج یا نامناسب است. درمان توسط متخصص دندانپزشکی انجام می شود.
2بهترین سن برای مراجعه برای ارتودنسی در مشهد چه سنی است؟
هیچ محدودیت سنی برای ارتودنسی وجود ندارد، ارتودنسی در هر زمانی از زندگی قابل انجام است.اگر می خواهید ظاهر و لبخند خود را بهبود ببخشید، هر سنی می تواند زمان خوبی برای مراجعه به متخصص دندانپزشکی برای انجام ارتودنسی دندان در مشهد باشد. توصیه می شود کودکان در حدود سن هفت سالگی برای انجام ارتودنسی مراجعه کنند. چه برای خود یا یک کودک درمان را مد نظر داشته باشید، هر سنی زمان خوبی برای انجام ارتودنسی دندان می باشد.
3آیا نیاز به کشیدن دندان دارم؟
گاهی اوقات، برای دستیابی به بهترین نتیجه ارتودنسی، به ویژه در مورد دندان های پرتراکم و شلوغ، کشیدن دندان ها مورد نیاز است. با این حال، فناوری ارتودنسی همیشه در حال پیشرفت است و در بسیاری از موارد کشیدن دندان همیشه ضروری نیست.
4 هر چند وقت یک بار باید دندان هایم را مسواک بزنم؟
توصیه می شود در حین استفاده از بریس، حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید. همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تمیز نگه داشتن دندان های خود از دندانپزشک بپرسید.
5درمان چقدر طول می کشد؟
مدت زمان متوسط ​​برای داشتن بریس 22 ماه است. بسته به شخص، می تواند از 6 ماه تا 3 سال باشد. برای کمک به انجام هرچه سریع‌تر درمان، بهتر است از دستورالعمل‌های دندانپزشک برای بهداشت دهان پیروی کنید.
۶ آیا ارتودنسی دندان درد دارد؟
هنگامی که بریس های شما قرار داده می شوند و توسط سیم به هم متصل می شوند، ممکن است به مدت 3 تا 5 روز در اطراف دندان های خود احساس درد کنید. لب‌ها و گونه‌های شما ممکن است به یک هفته نیاز داشته باشند تا به بریس‌های موجود در دهان عادت کنند.
۶چگونه بفهمم که به ارتودنسی نیاز دارم؟
فقط دندانپزشک می تواند تعیین کند که آیا می توانید از ارتودنسی سود ببرید یا خیر. بر اساس ابزارهای تشخیصی که شامل تاریخچه کامل پزشکی و سلامت دندان، معاینه بالینی، مدل‌های گچی دندان‌های شما و عکس‌ها، یک متخصص دندانپزشکی می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا ارتودنسی توصیه می‌شود یا خیر.

تاریخچه ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان از دهه 1970 در برخی از کشورهای پیشرفته از جمله ایالات متحده ظاهر شد و از همان روزهای ابتدایی توانست توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. استفاده از این روش زیبایی به مرور زمان در کشورهای دیگر رایج شده است و امروزه دندانپزشکان و بیماران زیادی به دنبال اجرا و استفاده از این روش هستند. ارتودنسی دندان در مشهد تنها از پشت دندان انجام نمی شود، بلکه ارتودنسی از جلوی دندان نیز داریم که بسیاری از افراد به دلیل مشهود بودن سیم های ارتودنسی استفاده از آن را بسیار سخت می دانند.

لازم به ذکر است امروزه دندانپزشکان بسیار حرفه ای و متخصص در کشور ما توانسته اند در زمینه ارتودنسی دندان بسیار موفق عمل کرده و از این طریق توجه و رضایت بیماران و مراجعین خود را نیز جلب نمایند.

رزرو نوبت مشاوره: 09156889500 ارسال پیام در واتساپ
ارتودنسی شاخه‌ای از دندان‌پزشکی است که دندان‌ها و فک‌هایی را که در موقعیت نامناسب قرار گرفته‌اند اصلاح می‌کند. دندان‌های کج و دندان‌هایی که به درستی روی هم قرار نمی‌گیرند تمیز نگه‌داشتن آنها سخت‌تر است، به دلیل پوسیدگی دندان و بیماری در معرض خطر از دست دادن زودهنگام قرار می‌گیرند و باعث فشار اضافی بر روی ماهیچه‌های صورت می‌شوند که می‌تواند منجر به سردرد، گردن، درد شانه و کمر شود. همچنین دندان های کج، ظاهر فرد را نامناسب می کند که باعث از بین رفتن اعتماد بنفس می شود.

دکتر سیما ثنـایی

دندانپزشک زیبایی در مشهد

٠٥١٣٦٠٨٨٦٩٦


ارتودنسی دندان در مشهد در مورد بهبود هماهنگی دهان و فک شما است، ارتودنسی با پیشگیری و اصلاح دندان های نامرتب و همچنین قرارگیری صحیح فک ها در صورت (ارتوپدی دندان و صورت) سروکار دارد. زیبایی و عملکرد اصلی ترین دلایل مراجعه برای درمان ارتودنسی است . اگر در مورد ارتودنسی دندان یا سایر خدمات دندانپزشکی زیبایی که دکتر سیما ثنایی ارائه می دهند سؤالی دارید، امروز با ما تماس بگیرید تا زمان مشاوره خود را تعیین کنید.

مزایای ارتودنسی دندان عبارتند از:
 • حذف شلوغی یا بسته شدن فضاهای خالی دندانی ها
 • هم ترازی قوس های دندانی بالا و پایین
 • اصلاح بایت دندان ها
 • تقویت زیبایی صورت
 • انطباق با دندان های نهفته، رویش نیافته یا جابجا شده
 • آماده سازی برای درمان های دندان مانند تاج، بریج یا ایمپلنت دندان
اینها برخی از رایج ترین دلایلی هستند که بیماران به دنبال درمان ارتودنسی دندان هستند:
 1. بیرون زدگی دندان های جلویی بالا یکی از شایع ترین مشکلات دندانی است.
 2. شلوغی دهان، ممکن است به این معنی باشد که فضای کافی برای دندان های شما وجود ندارد و در نتیجه باعث شلوغی می شود. برعکس، برخی از بیماران فاصله قابل توجهی بین دندان های خود دارند.
 3. عدم تقارن، به ویژه زمانی که خطوط مرکزی دندان های جلویی بالا و پایین با هم مطابقت ندارند، شاید به این دلیل که دندان ها جابجا شده اند یا موقعیت فک تغییر کرده است.
 4. دیپ بایت، زمانی که دندان های بالایی شما بیش از حد دندان های پایینی را می پوشانند.
 5. بایت معکوس، زمانی که دندان های بالایی شما داخل دندان های پایینی قرار می گیرند.
 6. اپن بایت، زمانی که دندان های جلویی شما از هم جدا می مانند. زبان اغلب بین دندان های جلویی بالا و پایین قابل مشاهده است.
 7. دندان های نهفته، در برخی از بیماران، دندان های ثانویه در موقعیت نامناسبی قرار می گیرند یا اصلاً رویش نمی کنند. درمان ارتودنسی می تواند به قرار دادن این دندان ها در موقعیت صحیح کمک کند.
قبل از انجام ارتودنسی در مشهدبعد از انجام ارتودنسی در مشهد

هر یک از ما با یک لبخند کامل و بی نقض نداریم. برخی از افراد به خاطر دندان های نامناسب، کج و بیرون زده اندوهگین می شوند. این نه تنها زندگی شخصی و حرفه ای را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه تأثیر منفی بر سلامت دهان و دندان نیز دارد.
خوب برای حل این مشکل، ارتودنسی دندان در مشهد راه حل عالی هستن، که دندان‌های صاف و زیبایی را برای شما به ارمغان می‌آورد و اعتماد به نفس بیشتری برای لبخند زدن خواهید داشت.

آیا توجه کرده اید که در چند سال اخیر افراد بزرگسال از ارتودنسی دندان استفاده می کنند؟

به این دلیل است که ارتودنسی دندان در مشهد یک روند در حال رشد سریع در میان بزرگسالان است. علیرغم باورهای غلط برخی مبنی بر اینکه ارتودنسی دندان فقط روی فک افراد در حال رشد کار می کنند، اینطور نیست. ارتودنسی را می توان برای افراد در هر سنی، حتی افراد مسن، با همان موفقیت استفاده کرد.

افراد بیشتری به مزایای صاف کردن دندان های خود پی می برند. نه تنها ظاهر بهبود یافته است، بلکه می‌تواند مزایای واضحی برای سلامت دندان‌ها برای داشتن دندان‌هایی هم تراز و فاصله یکسان داشته باشد. بسیاری از مردم این کار را کاری می دانند که تنها کودکان انجام داده اند، اما در واقع هر فردی در هر سنی می تواند دندان های خود را ارتودنسی کند.

ارتودنسی دندان در مشهد ۲ارتودنسی دندان در مشهد ۱
ارتودنسی دندان در مشهد ۳ارتودنسی دندان در مشهد ۴

عوامل موثر در انتخاب بهترین پزشک ارتودنسی در مشهد

درمان ارتودنسی معمولاً از شروع تا پایان چند ماه تا چند سال طول می کشد، اما نتایج درمان مادام العمر باقی می ماند. این واقعا مهم است که چه کسی دندان های شما را صاف می کند. لبخند و سلامت دهان و دندان شما باید در درمان ارتودنسی در مشهد در تعادل باشند.

در اینجا چند عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

متخصص دارای مجوز
ارتودنسی در مشهد یک شاخه تخصصی از دندانپزشکی است که به دو سال آموزش اضافی نیاز دارد. برای بهترین نتایج، بهتر است فردی را انتخاب کنید که می داند چه کاری انجام می دهد و در روش های مختلف درمان ارتودنسی تجربه دارد.
روش های درمانی مختلف و پیشرفته
این روزها، راه های مختلفی برای اصلاح دندان ها وجود دارد و همه روش های درمانی از نظر زیبایی، مدت زمان و قیمت متفاوت هستند. ممکن است روش درمان هر فرد با فرد دیگر متفاوت باشد. علاوه بر این، شیوه های جدید دندانپزشکی همیشه در حال به روزرسانی است. یک متخصص ارتودنسی در مشهد را پیدا کنید که از آخرین فن آوری استفاده کند.
طراحی مطب
این روزها اکثر متخصصین ارتودنسی در مشهد وب سایتی برای فعالیت های خود دارند و شما باید به صورت آنلاین مراجعه کنید تا ببینید کلینیک آنها چقدر حرفه ای به نظر می رسد. حتی اگر وب سایت شامل تصاویر دفتر نباشد، فضای فیزیکی چیزی است که باید در بازدید اولیه مورد بررسی قرار دهید. باید راحت باشد و حس اعتماد به نفس را القا کند. قضاوت در مورد ظاهر یک مطب دندانپزشکی ممکن است سطحی به نظر برسد، اما ظاهر مطب نشان می دهد که ارتودنتیست چقدر به زیبایی لبخند شما اهمیت می دهد.
هزینه ها
 در هنگام انجام ارتودنسی دندان در مشهد هزینه ها همیشه نگران کننده هستند. برای اطمینان از اینکه، از هزینه‌های پنهان غافلگیر نمی‌شوید، باید هر سؤالی را که در مورد درمان به ذهن شما خطور می‌کند بپرسید. اطمینان حاصل کنید که متخصص ارتودنسی مورد نظر شما تمام هزینه ها و احتمال هزینه های اضافی را به درستی توضیح می دهد.
اعتبار
در مورد اعتبار هر متخصصی که می‌خواهید سلامتی خود را به او بسپارید، تحقیق کنید. اگر بیماران متخصص از نحوه عملکرد او راضی بودند، شروع خوبی است.

چرا درمان ارتودنسی در مشهد؟

نامرتبی دندان‌ها می‌تواند ظاهر بدی را به همراه بسیاری از اختلالات دیگر در دهان ایجاد کند. تمیز کردن دندان های شلوغ دشوارتر است، بنابراین تمایل به پوسیدگی دندان و بیماری لثه افزایش می یابد. هنگامی که دندان ها به درستی بسته نمی شوند، ممکن است مشکلاتی در مفصل فک و عضلاتی که حرکات فک را فراهم می کنند ایجاد شود. تغییر شکل دندان ها باعث اختلال در گفتار می شود و ممکن است برخی صداها به درستی تولید نشود. با درمان ارتودنسی دندان در مشهد، در هر سنی مشکلات عملکردی و زیبایی برطرف شده و کیفیت زندگی فرد افزایش می یابد.

منبع: دکتر سیما ثنایی

2 Comments

 1. پارسا گفت:

  سلام ممنونم از مقاله مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

٦٩٦ ٠٨٨ ٣٦ - ٠٥١